Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Tegoroczne Święto związane jest z jubileuszem stu lat odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918 r. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek
i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.
Ceremonię Święta Niepodległości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w kościele parafialnym pw. św. Władysława w Szydłowie.
Na zakończenie wybrzmiał hymn Polski, nadając uroczystości charakter podniosły i monumentalny. Delegaci Banku Spółdzielczego w Szydłowie wraz z uczestnikami obchodów przemaszerowali pod Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej. Uczczono również pamięć oraz złożono kwiaty pod Pomnikiem Walczących, Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945.