Klienci indywidualni

Rolnicy

Przedsiębiorcy

Jednostki samorządu terytorialnego

Arrow
Arrow
Slider

Zaloguj się

Zaloguj się zapas

Banki w pobliżu

Zimowa aura dopisuje! Ferie to czas wytchnienia po pilnej nauce, wiec życzymy wszystkim dzieciom oraz młodzieży aby wykorzystała go jak najlepiej potrafi! Nawet, jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, nie warto zamykać się w domu. Bez komputera, tabletu i komórki można znakomicie spędzić czas, na który tak czekaliście.
Bank Spółdzielczy w Szydłowie życzy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Życzymy Wam pięknej pogody, jak również wspaniałej zabawy i najlepszego, aktywnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń, a także wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
życzymy Państwu, chwil wypełnionych radością
i miłością, niosących spokój i odpoczynek.
Aby w nadchodzącym roku udało się zrealizować to,
co przyniesie profity,
przewidzieć to, co przeszkodzi w ich osiągnięciu
i zapobiec temu, co wydarzyć się nie musi.
Życzymy dużo radości i sukcesów,
mądrego lenistwa w sprawach nieistotnych
i zdrowego zatroskania w tych najistotniejszych.

Życzą
Zarząd i Pracownicy
Banku Spółdzielczego w Szydłowie

 

Zarząd Banku Spółdzielczego w Szydłowie pragnie poinformować, iż w dniach 24.XII.2018 r.(poniedziałek) i 31.XII.2018 r. (poniedziałek) Bank Spółdzielczy w Szydłowie będzie czynny do godz. 12.00;

Przelewy oraz wpłaty gotówkowe złożone w dniach 24.XII.2018 r. i 31.XII.2018 r. do godziny 12.00 zostaną zrealizowane w tych samych dniach.Przelewy złożone w dniu 24.XII.2018 r. po godzinie 12.00 zostaną zrealizowane w dniu 27.XII.2018 r., natomiast przelewy złożone w dniu 31.XII.2018 r. po godzinie 12.00 zostaną zrealizowane w dniu 02.I.2019 r.

                                                             Zarząd Banku Spółdzielczego
                                                                        w Szydłowie

Informujemy, iż mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa Państwa transakcji przeprowadzanych w bankowości elektronicznej eBO z dniem 15.01.2019 r. zostanie wyłączona możliwość autoryzacji transakcji za pomocą karty kodów. 

Wszystkich używających jeszcze haseł jednorazowych zapraszamy do naszych Placówek w celu zmiany autoryzacji transakcji na kody SMS.

W przypadku wykonywania transakcji na rachunku bankowym, z punktu bezpieczeństwa klienta, ważne są dwie sprawy. Nie tylko to KTO wykonuje transakcję (tu zresztą nigdy bank nie będzie mieć 100% pewności, że to faktycznie jego klient, a nie ktoś komu klient dał wszystkie potrzebne dane i urządzenia) ale przede wszystkim CO konkretnie jest przedmiotem wykonywanej transakcji.

Jest różnica, czy robimy przelew za usługę kurierską na 25 PLN, czy transferujemy 20 000 na rachunek przestępcy. A właśnie brak świadomości tego CO się potwierdza, jest największym problemem korzystania z jednorazowych kodów z karty (lub kodów jednorazowych “z listy”). Jeśli komputer zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem albo jeśli ofiara nabierze się podczas zakupów na przekręt z fałszywym Dotpay’em (czyli de-facto phishing), to w przypadku “kart kodów” nie będzie miała żadnych szans, żeby zorientować się, że to co widzi na ekranie swojego komputera (np. potwierdzenie przelewu za usługę kurierską na kwotę 25 PLN) jest tak naprawdę czymś innym (potwierdzeniem przelewu na 20 000 PLN na konto przestępcy).

Zapamiętaj! Złośliwe oprogramowanie “w tle” może podmienić to co w przeglądarce widzi ofiara, a kod jednorazowy (w przeciwieństwie do komunikatu w SMS-ie lub komunikatu w mobilnej aplikacji banku) nie informuje czego dotyczy autoryzowana transakcja.

Jednym zdaniem: jeśli korzystasz z kart z kodami, to przestępca ma ułatwione zadanie. Wystarczy że zainfekuje tylko jedno Twoje urządzenie — komputer — i koniec. Tracisz oszczędności życia. Jeśli jednak korzystasz z kodów przesyłanych SMS-em, to masz szansę wykryć, dzięki lekturze treści SMS-a, że wcale nie robisz przelewu na rachunek kuriera, a na rachunek przestępcy (lub, jak to zwykle bywa, potwierdzasz operację stworzenia nowego odbiorcy zaufanego, dzięki czemu przestępca później sam zrobi sobie wiele przelewów bez konieczności proszenia Cię o kody przesyłane Ci przez bank SMS-em. Przelewy do odbiorców zaufanych takich kodów nie potrzebują. I właśnie dlatego kody przesyłane SMS-em są lepsze od kart kodów.

 

Źródło: niebezpiecznik.pl

Bankowy Fundusz Gwarancyjny Biuro Informacji Kredytowej Krajowa Izba Rozliczeniowa Krajowy Związek Banków Spółdzielczych System Ochrony Zrzeszenia BPS Związek Banków Polskich Concordia