Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

.

 

 

«
NBP
2017-12-08
USD
3.5808
0.24%
EUR
4.2026
-0.21%
CHF
3.5924
-0.29%
GBP
4.8261
0.96%
100 JPY
3.1532
-0.56%
NBP
2017-12-07
USD
3.5722
0.19%
EUR
4.2115
-0.09%
CHF
3.6028
-0.12%
GBP
4.7801
0.18%
100 JPY
3.1711
-0.25%
NBP
2017-12-06
USD
3.5653
0.56%
EUR
4.2154
0.31%
CHF
3.6071
0.30%
GBP
4.7715
0.24%
100 JPY
3.1790
0.88%
NBP
2017-12-05
USD
3.5454
-0.13%
EUR
4.2024
-0.14%
CHF
3.5963
-0.39%
GBP
4.7600
-0.18%
100 JPY
3.1512
0.22%
NBP
2017-12-04
USD
3.5499
0.42%
EUR
4.2082
0.01%
CHF
3.6105
0.43%
GBP
4.7685
0.02%
100 JPY
3.1443
0.02%

JPK_VAT

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców. W związku z powyższym obowiązkiem Ministerstwo Finansów w dniu 4 października rozpoczęło szereg działań komunikacyjnych w przedmiotowym temacie.


Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami:


1. Czym jest JPK dla potrzeb VAT?

Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dane do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie (schemat XML), do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

 

2. Kto składa JPK_VAT?

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży VAT i rejestr zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców. Oznacza to, że obowiązek przekazywania JPK_VAT bez wezwania organu podatkowego będzie dotyczyć wszystkich podatników VAT. Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.

Ważne! Mikroprzedsiębiorco! Nowy obowiązek dotyczy cię, jeśli jesteś podatnikiem VAT i składasz deklaracje VAT-7 lub VAT-7K:

·         twoje obroty nie przekroczyły 2 mln euro,

·         zatrudniasz mniej niż 10 osób,

      3. Kiedy nie składasz JPK_VAT?

Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT nie składasz, jeżeli jesteś podatnikiem, który wykonuje wyłącznie czynności zwolnione od podatku od towarów i usług, wskazane w ustawie o VAT. Chodzi o:

       - sprzedaż wyłącznie towarów i świadczenie usług zwolnionych z VAT (zwolnienie przedmiotowe – art. 43 ust. 1),

       - zwolnienie podmiotowe (m. in. dla podatników, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym 200 tys. zł – art. 113 ust. 1 lub 9),

       - organizacje międzynarodowe, które realizują zadania publiczne (art. 82 ust. 3).

 

       4. Kiedy złożyć JPK_VAT?

Złóż JPK już teraz! Dzięki temu:

        - otrzymasz szybszy zwrot VAT – do 25. dni przy rozliczeniach za październik, listopad i grudzień 2017 r.,

        - sprawdzisz, z czym wiąże się nowy obowiązek i przygotujesz się do niego wcześniej,

        - upewnisz się, czy twoje rozliczenie jest poprawne.

Od 1 stycznia 2018 r. będziesz mieć obowiązek składania informacji o prowadzonej ewidencji w formie pliku JPK_VAT bez wezwania do 25. dnia po zakończeniu danego miesiąca. Jeśli rozliczałeś się do tej pory metodą kwartalną, także prześlesz JPK_VAT co miesiąc.

Czytaj więcej: JPK_VAT

SZANOWNI PAŃSTWO!

Bank Spółdzielczy w Szydłowie (Bank) informuje, że obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego
i Rady (UE) 2015/847 z dnia 20 maja 2015 roku, w sprawie informacji towarzyszących transferom środków pieniężnych (Dz.U.UE L.2015.141.1 z dnia 5 czerwca 2015 r.).

Dla zapewnienia zgodności z wymogami wskazanego Rozporządzenia należy umieszczać na dyspozycjach dokonywania przelewu krajowego lub zagranicznego bez względu na walutę, składanych zarówno w formie papierowej, jak i za pośrednictwem systemu bankowości internetowej i mobilnej następujące informacje:

  • numer rachunku zleceniodawcy oraz numer rachunku odbiorcy,
  • pełną nazwę/imię i nazwisko zleceniodawcy,
  • pełną nazwę/imię i nazwisko odbiorcy,
  • pełny adres zleceniodawcy: miasto, nazwa ulicy z numerem domu i lokalu. 

 

Czytaj więcej: SZANOWNI PAŃSTWO!

SZANOWNY KLIENCIE!

Bank Spółdzielczy w Szydłowie pragnie poinformować, iż poszerzył swoją ofertę produktową o kartę

zbliżeniową VISA payWave!

Karta VISA payWave umożliwi Ci płatność zbliżeniową do kwoty 30 zł. bez użycia kodu PIN.

Ponadto, karta VISA payWave to wygodna i bezpieczna alternatywa dla gotówki. To połączenie karty debetowej z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych. Przeznaczona jest dla osób, które cenią stały dostęp do swoich pieniędzy oraz wygodę i szybkość płatności bezgotówkowych.